Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos v červenci vychází i ve slovenštině – svou předobjednávku můžeš očekávat v srpnu.

Je porada místo pro odpočinek? Aneb jak na pedagogické poradě zaručeně zajistit bdělost každého člena pedagogického sboru?

Ano i ne. Následující řádky nejspíš nepotěší toho, kdo porady vede, ale nalijme si šálek pravdivého čaje, kolik pracovních porad vyžaduje Tvou přítomnost, ale to je všechno?
Frontální přístup převládá i v ředitelně/sborovně/zasedačce, zkrátka tam, kde se porada celého pedagogického sboru odehrává.  A tak za hodiny trávené tupým posloucháním a v lepším případě přikyvováním, bojuješ s chutí usnout, zívat či si něco zahrát, nedejbože se aktivně zapojit do poradního procesu a přispět taky k něčemu…ehm, ono se to po Tobě ale nechce, takže zpátky na židli a poslouchej…. Je to náročné, že? ….. I na tyhle nezbedné chvilky ale Pedagogický diář myslí.  😉 Sada antistresových omalovánek třeba právě v těchto chvílích přináší zabavení (takže můžeš jen poslouchat a nemusíš nic aktivně vytvářet, zároveň se zbavíš i naléhavého nutkání přicházet s řešením, i když se to po tobě zrovna nechce) a i přesto nechává ve Tvé mysli prostor na vnímání svého okolí, protože to je taky to jediné, co se po Tobě na poradách chce.
Takže, milí ředitelé a ředitelky, vedete-li porady jednosměrně a chcete-li na nich udržet celý pedagogický sbor neotrávený a pozorný, pořiďte jim Pedagogický diář ve variantě Profík, zaručujeme Vám úspěšné a efektivní porady, ze kterých budete odcházet spokojení Vy i vaši kolegové.

Pokud patříte mezi ty, kteří se z porad efektivně snaží dostat vše a se všemi, nebude to váš případ. Profík se vám ale hodí na chvíle, kdy je o přestávce mezi přebíháním z jedné pracovní skupiny do druhé potřeba promyslet ještě odpověď na otázku, která zazněla na začátku a domů se nejde, dokud všichni neodpoví... Takže prostě na chvilku, kdy je potřeba zastavit mysl a v přemotivovaném prostředí plodící nové a nové podněty/myšlenky/nápady/řešení to nejde jen tak 😉

Těm, kteří benefity antistresových omalovánek již znají, netřeba napovídat, že jsou užitečné i v dalších oblastech našeho osobnostního růstu a psychické pohody. No zkrátka, vizuální a na papír čmrkající typy zkrotí svou mysl a posílí své soustředění, kort s antistresovými omalovánkami tvořenými učiteli 😉

A jak takové antistresové omalovánky pro učitele vypadají?


1. každý rok nové motivy
→ jaké to budou si dokonce můžeš vybrat, letošní termín hlasování o oblíbené motivy je 17.-24.11.2023 na naší Facebookové stránce

2. z druhé strany omalovánky je pracovní list zaměřený na osobně-profesní růst

 

Jak porady vypadají u vás? 
Dej nám vědět, jak takové pedagogické porady probíhají u vás ve škole….. nestihneš se na nich ani „zastavit“, nebo se po Tobě chce jen Tvá přítomnost?