Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos v červenci vychází i ve slovenštině – svou předobjednávku můžeš očekávat v srpnu.

Pedagogický svět, coworkingová virtuální sborovna

#vznik nakladatelství, Pedagogický svět 

  

Jednou z velkých věcí, která se děje v tomto roce, je vznik Pedagogického světa. Na začátku roku jsme díky úžasné spolupráci s právními zástupci ze Sedláková legal založili obchodní značku Pedagogický svět, která byla schválena a registrována.
Na celý proces vzniku a registrace jsme dostali dotaci z Úřadu pro duševní vlastnictví, která pomáhá malým tvůrcům chránit duševní a autorské vlastnictví a posouvá malé české ručičky dál. Bez této finanční podpory bychom to nedokázali.
Taky o nás vznikla případová studie, protože to nebylo tak jednoduché. Jak jinak, když v tom má prsty Markéta, že? 😉


→ Co je na tom skvělé? Pedagogický diář má své nakladatelství👉Pedagogický svět,
a jeho koncept i obsah je chráněn autorským zákonem. Vize nově vzniklého nakladatelství sahá až k podpoře vydávání inovativních pedagogických materiálů. Zatím je to hudba hodně daleké budoucnosti, ale věříme, že tam jednou dojdeme🙏

#vznik místa, které roste a nechává růst potenciál každého inovativního učitele, Pedagogický svět

     

Pedagogický svět není ale jen nakladatelství Pedagogického diáře. 
Je to i místo, které roste a nechává růst potenciál každého inovativního učitele. Místo, kde sdílení a podpora je na prvním místě.
Ve druhé fázi příprav Pedagogického světa do něj vstoupila Jana z Papírového štěstí , která pomohla učesat myšlenky a najít správná slova tam, kde to bylo potřeba. Pomohla Pedagogickému světu vytyčit herní pole, na kterém se to bude odehrávat i vybrat srozumitelnou brandovou strategii. Anička,dvorní ilustrátorka Pedagogického diáře, zase proměnila všechna slova a myšlenky do grafiky a ilustrací, které jsou všeříkající. Tahle naše nejúžasnější kreativní duše se postarala o vytvoření nového vizuálu, loga a grafických propojek mezi pedagogickým světem a pedagogickým diářem.

 

#vznik coworkingové virtuální sborovny pro učitele o myšlenku napřed, Pedagogický svět 

Dalším důležitým milníkem ve vzniku Pedagogického světa bylo vytvoření konceptu a vnitřních mechanismů, na kterých bude stát. Nejde totiž pouze o nakladatelství Pedagogického diáře, ale o mnohem víc. 👀Pedagogický svět bude coworkingová virtuální sborovna pro učitele o myšlenku na před. Ti, co už slyšeli příběh o jedné myšlenkové mapě, vědí, že už to začalo hodně dávno. V posledním roce to ale dostalo nové rozměry. A myšlenky i plány se začínají zhmotňovat.
S koncem prázdnin se Pedagogický svět posunul zase o velký skok dál, a to díky kreativním voucherům, které jsou financované Evropskou unií - Next Generation EU, a úžasné spolupráci se Studio VOKO, které nám pomohlo nastavit všechny tyto vnitřní mechanismy a co víc, připravili pro nás grafický návrh nového webu Pedagogického světa, který se už brzy začne tvořit.


Čeká nás ještě spoustu kroků a pidi úkolů, i tak ale věřím, že do konce tohoto roku budeš moci spatřit Pedagogický svět. A co víc? Zapojit se do jeho coworkingové virtuální sborovny. 💞