Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Termín pro křest stále hledáme, ale objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos vychází i ve slovenštině – červenec 2024.

Pokřtili jsme poslední kousek prvního výtisku Pedagogického diáře 2023/24.

S koncem prázdnin se odehrála unikátní událost v historii Pedagogického diáře. Poprvé za jeho existenci jsme se sešli v off-line papírovém světě obchodu papelote, konečně se naživo setkali, a dokonce jsme pokřtili Pedagogický diář kávou.

Kmotry na jeho cestě pedagogickým světem se stali:
Bohuslav Hora – inspirativní učitel prvního vydání v roce 2020/21, ale také metodik, lektor a koordinátor zabývající se informatikou ve vzdělávání. Spolu s Petrou Boháčovou vede blog Dejte mi pevný bod.

Václav Fiala – inspirativní učitel druhého vydání PD 2021/22, také ale pedagogický zástupce ředitelky na ZŠ Solidarita (P10), vydavatel Badatelského deníku (aktuálně je vydaný deník pro chemii 8 a 9 a fyziku 6.r.).

Klára Kujanová – inspirativní učitelka letošního vydání 2023/24, ale také průvodkyně a vzdělavatelka pedagogů v oblasti trauma respektujícího přístupu a wellbeingu v SOFA

Tyto tři kmotry navíc spojuje jejich účast v Global Teacher Prize Czech Republic, prestižní soutěži zviditelňující výjimečné české učitele.

Markéta Mrázová – autorka konceptu a koordinátorka všeho kolem.

Denisa Havrdová – ředitelka papelote a velká podpora, bez které by Pedagogický diář nemohl vzniknout.

Nakonec se křtu mohla zúčastnit i Marcela Miková, autorka antistresové omalovánky ve třetím i letošním vydání Pedagogického diáře, ale také Markétina krajanka 😊

Kmotři, ale také všichni účastníci popřáli diáři, všem učitelům, kteří s diářem pracují neuvěřitelné množství inspirace, dobré praxe, síly a chuti do své práce; ale také dětem, které tito učitelé učí, radostné objevování nového a šťastné dny ve škole.

Moc děkuji všem, kteří s námi v tento významný den byli, i těm, kteří na nás mysleli na dálku.

Děkuji, že plánujete s Pedagogickým diářem.

Markéta