Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Termín pro křest stále hledáme, ale objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos vychází i ve slovenštině – červenec 2024.

Děkuji, že ochrana životního prostředí není pro Tebe jen prázdná fráze

Dnes slavíme mezinárodní den stromů, a tak Ti chci poděkovat, že myslíš na prostředí, ve kterém žiješ a při volbě svých plánovacích nástrojů používáš Pedagogický diář, efektivní učitelský zápisník, pro který je životní prostředí hodnota, na které stojí celý jeho koncept.

Pedagogický diář je tu pro každého, kdo svou práci vzdělavatele bere zodpovědně. Myslíme si totiž, že pokud to je jen trochu možné, je užitečné, když učitel jde příkladem. A své hodnoty i postoje vhodně a s mírou komunikuje svým dětem/žákům/studentům. S Pedagogickým diářem můžeš jít příkladem a být zdrojem dobré praxe ve smyslu volby materiálů, procesů i životních postojů, které Tvé pedagogické pomůcky reprezentují.

Pro učitele existuje spoustu užitečných pomůcek, kterými lze předávat znalosti i dovednosti. Jde to ale i dál. S pomůckami, které pro svou práci/ ve své práci používáme můžeme předávat i hodnoty a životní postoje, které podporujeme, dávají nám smyls a chceme je předávat dál. 

Používáním Pedagogického diáře také říkáš:
- vidím smysl v používání recyklovaného papíru
- šetrné vodní hospodářství a jeho principy zaváděné ve výrobě papíru mají smysl
- podpora lokálních, tedy Českých, výrobců mi dává smysl
- upcyklace či opakované použití věcí (v našem případě desek) eliminuje vznik odpadu, a to mi dává smysl

Děkuji, že životní prostředí pro Tebe není jen prázdná fráze, ale skutečně volíš produkty, které mu nejsou zbytečnou překážkou.

Letos jsme navíc naši zelenou stopu rozšířili o možnost zapojení se do sázení stromů v Čechách.
Při nákupu, ve svém košíku, můžeš zvolit možnost „vysadit strom“. Na konci každého měsíce předáváme vybranou částku na výsadbu stromů organizaci Sázíme Česko, která stromy ve vybraných lokalitách, na jaře a na podzim, sází.
Společně jsme zasadili už 100 stromů, to je už celkem kus lesa!

Z celého srdce děkuj, že o naše prostředí tak pečuješ.  
Markéta