Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Termín pro křest stále hledáme, ale objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos vychází i ve slovenštině – červenec 2024.

Limitka upcyklovaných trhacích bločků právě skladem

Ahoj!

Jsem pedagogický poznámkovník - trhací bloček vyrobený ze starých pedagogických diářů V prvním roce mého vzniku se neprodaly všechny výtisky, a protože jsem datovaný, už se pro mě nenašel další užitek. Až do teď jsem čekal na své nové využití.

 

Ekologie a šetrnost je u nás v Pedagogickém diáři jedna z hodnot, kolem které se točí celé naše rozhodování. Co budeme vyrábět, s kým a jak to budeme vyrábět?

Možná to někoho překvapí, ale jeden list Pedagogického diáře má hodnotu 4 Kč. Vybrali jsme totiž papír na dotek příjemný, pro oko milovníků přírody krásný a hlavně označený nejvyšším ekologickým certifikátem Cradle to Cradle Certified™.

A tak asi nepřekvapí nikoho, že v rámci ekologie a úspory jsme přemýšleli, co s nevyužitými stránkami diářů, které nám zbyly z prvního ročníku. A protože milujeme i lokálnost, vzaly si je do parády holky z Papírového štěstí. Kreativní ručičky z Horažďovic, městečka, ze kterého pochází i Markéta, autorka PD, listy rozřezaly a zase slepily – zkoušely, vytvářely, hrály si a nakonec daly tvar, podobu i název nové limitce pedagogických poznámkovníků.

Takže když náhodou pojedeš v Horažďovicích ulicí při břehu Otavy, možná tu a tam zaslechneš nějakou tu perlu:

„A kolik dneska budem dělat Naháčů?“

„Pošlu ti dom nějaké Fešáky k balení.“

Chceš-li si do kabinetu taky nějakého toho Fešáka nebo Naháče pořídit, neváhej. Protože jakmile holky z Papírového štěstí dojdou na dno krabice s papíry, bude zrecyklováno a tato limitovaná edice končí. Děkujeme, že plánuješ a tvoříš s námi.