Hurá! Pedagogický diář 2024/25 je na světě! Objednávky již odesíláme v rámci několika dní 😊 Letos v červenci vychází i ve slovenštině – svou předobjednávku můžeš očekávat v srpnu.

Jak na vision boardy a nástěnky snů a přání?

Vision boardy, také známé jako nástěnky snů a přání, jsou skvělým nástrojem pro vizualizaci veškerých cílů, snů a přání. Pomáhají s ujasněním našich představ i zaměřením pozornosti k naplnění cílů, které si napříč rokem stanovujeme. Navíc poslouží jako jeden z nejsilnějších motivačních zdrojů v okamžicích, kdy nám dochází energie a vynořují se pochybnosti.

I pro tvorbu nástěnek snů a přání máš ve svém Pedagogickém diáři dva rozkládací volné archy z pevného papíru, na začátku i konci roku se tak můžeš kreativně vyřádit a ztvárnit své cíle, myšlenky, sny i přání.

Jak vytvořit svou nástěnku snů a přání, krok za krokem?

1. Zamysli se, nalaď se na sebe a zvol si své cíle a priority, vzpomeň si na všechny své sny i přání.
Co si přeješ, o čem sníš a čeho chceš dosáhnout ve svém osobním i profesním životě? Co chceš předat v tomto školním roce svým žákům I studentům? Jaký sen chceš uskutečnit? Co si přeješ pro své blízké? ....


2. Vezmi si rozkládací arch, časopisy, pastelky, tužky a další kreativní pomůcky.
Své cíle napiš na velký papír. Najdi obrázky, které vyjadřují emoce z dosažených cílů, nebo znázorňují Tvou vizi. Najdi si citáty, které Tě oslovují a budou Tě motivovat k dosažení daných cílů.

3. Pusť se do tvorby. Přesuň všechny myšlenkové pochody do vizuálního konceptu. Může to být myšlenková mapa i koláž, na kterou se budeš rád/a dívat po celý školní rok.
Koláž by Ti měla dodávat naději, důvěru a motivaci k cestě za Tvými sny. Doplň si do ní své vlastní poznámky, oblíbené citáty, data zajímavých inspirativních akcí, na které bys rád/a vyrazila…zkrátka cokoliv, co Tvou nástěnku snů udělá opravdovouu vizualizací toho, co si do následujícího období přeješ dosáhnout/ zažít/ dokončit/...


4. Vystav si ji.
Svou nástěnku snů si vystav na viditelné místo, kde ji každý den uvidíš. Může to být sborovna, třída, domácí pracovna, či speciální prostor ve svém pedagogickém diáři ... Když ji budeš mít stále na očích, bude Ti připomínat stanovené cíle a přání, která pro tento školní rok máš.

5. Pravidelně se k ní vracej a případně ji aktualizuj.
Čas od času se ke své nástěnce vracej, třeba v pravidelném cyklu sebereflexí, sleduj, jak se věci vyvíjí, oceňuj se za dosažené a pokud je potřeba, aktualizuj vše, co se proměňuje.

6. Věř ve své sny.
V naplnění svých snů, přání i cílů věř. Nástěnka Ti pomůže ke směřování pozornosti i dodávání motivace ve dnech, kdy nemáme energie na zbyt a přichází pochybnosti. Jen Ty sám/sama ale můžeš zajistit, že se vše zanesené skutečně stane. Věř si i tomu, že to je možné!